MA software s.r.o.

Snadné zpracování pošty

I každodenní práce s poštovními a listovními zásilkami může být jednoduchá a efektivní! Snadná a rychlá evidence došlé a odeslané pošty, pomocník s jakoukoliv zásilkou.

více info

Komplexní řešení

I velké objemy zásilek lze zpracovávat rychle a efektivně.

více info
Posílám poštovní zásilky
Posílám balíkové zásilky
Zpracovávám složenky
Hromadné podání
Komplexní řešení

Nastavení programu Crypta

Crypta je šifrovací program České pošty, šifrování tímto programem je podmínkou pro elektronický přenos souboru, který je tímto zabezpečen proti neoprávněné manipulaci s údaji uvnitř souboru. Program Crypta a příslušné certifikáty lze získat na České poště.
Program Poštmistr je možno propojit s programem Crypta a jeho pomocí šifrovat soubory pro podej poukázek typu B (tj. předání dat o poukázkách formou vstupních datových souborů (*.vds) elektronickou formou).

V případě, že máte nainstalován program Crypta a máte platné certifikáty, jednoduchým způsobem jej můžete propojit s Poštmistrem.
Podstatné pro šifrování přímo z programu (tj. vytvoříte rovnou zašifrovaný soubor s předepsanými parametry i názvem) je nastavit cestu k programu Crypta, platného uživatele (certifikát odesílatele – zde POST10) a příjemce (certifikát České pošty jako příjemce – zde PKB-OZ VAKUS-900).

Nastavení Crypta

V případě, že se soubor nezašifruje (tj. neuloží se do vybrané složky), je pravděpodobně problém s Cryptou (neplatný certifikát, vložení špatného hesla apod.)

V tomto případě lze najít v adresáři Crypty (zpravidla C:\Crypta\bin nebo C:\Crypta\keys) textový dokument error.log, ve kterém najdete popis šifrování a na konci textu ERROR:

Nastavení Crypta error

Popis jednotlivých errorů najdete pak najdete zde: C:\Crypta\docs\errors.html

V případě, že nemáte platný certifikát, je třeba obrátit se na příslušné pracoviště České pošty, která Vám certifikáty vydala.

Kontaktní informace

MA software s.r.o.

Nopova 3639/38
61500 Brno
IČ: 07424001

Podpora

Naše call centrum je Vám k dispozici
v pracovní dny od 8 do 16hod.

Tel.:
+420 775 475 765
E-mail:
postmistr@masoftware.cz

Partneři

Evrofin

Cígler software