MA software s.r.o.

Snadné zpracování pošty

I každodenní práce s poštovními a listovními zásilkami může být jednoduchá a efektivní! Snadná a rychlá evidence došlé a odeslané pošty, pomocník s jakoukoliv zásilkou.

více info

Komplexní řešení

I velké objemy zásilek lze zpracovávat rychle a efektivně.

více info
Posílám poštovní zásilky
Posílám balíkové zásilky
Zpracovávám složenky
Hromadné podání
Komplexní řešení

Komplexní řešení

Program Poštmistr můžete využít pro správu veškeré poštovní agendy ve Vaší firmě - můžete evidovat listovní a balíkové zásilky tuzemské i zahraniční, jak odesílané, tak i přijaté pošty, Dále v programu můžete zpracovávat výdajové peněžní poukázky B a v neposlední řadě také evidovat zprávy z datových schránek.

Výhody, které s Poštmistrem získáte

 • evidenci odeslané pošty s možností tisku potřebných formulářů pro Českou poštu (podací archy a lístky, dodejky, adresní štítky, dobírkové složenky typu A a C, štítků k balíkovým zásilkám včetně nových typů balíků Do ruky a Na poštu - kompletní tisk štítků včetně čárového kódu, uživatelům s uzavřenou smlouvou s Českou poštou pro úvěrování zásilek umožní tisk evidenčních a dekádních lístků), možnost bezdokladové dobírky E k balíkům a RR doporučeným zásilkám
 • program vypočítá pro každou listovní nebo balíkovou zásilku poštovné a dle zadaných parametrů (zejména udané ceny a hmotnosti) napoví, v jakých režimech lze zásilku podat; ke každé zásilce dále lze zadat doplňkové služby, které Česká pošta k této zásilce nabízí (dodejka, do vlastních rukou, avizovaná zásilka, neskladné, křehké a další)
 • evidenci došlé pošty - k došlým zásilkám lze nadefinovat vlatní druhy zásilek (např. faktura, nabídka,..), přiřadit zásilky pracovníkům, označit jednacím číslem, značkou, o přijetí zásilky lze informovat pracovníky emailem, zadat datum vyřízení a další funkce. V neposlední řadě lze k zásilce připojit naskenovaný dokument
 • možnost vytvoření datových souborů pro Českou poštu v předepsaném formátu včetně elektronického podacího archu (ePA)
 • možnost importu údajů z IS nebo různých souborů místo ručního zadávání listovních nebo balíkových zásilek (výhodné zejména při větším množství zásilek)
 • umožňuje napojení váhy a frankovacího stroje
 • možnost exportu veškerých údajů o odeslaných zásilkách do textového souboru nebo xml
 • možnost importu datových souborů České pošty - vplacené dobírky, stav doručení zásilek (tento lze zjistit i přímo z aplikace z webu České pošty)
 • možnost odesílat emaily o odeslání zásilek jejich příjemcům
 • možnost evidence zpráv z datových schránek, možnost odesílání datových zpráv do datových schránek

Další součástí programu Poštmistr je možnost zpracování peněžních poukázek typu B

Jedná se o poukázky, které jsou příjemcům doručovány do schránek k následnému výběru poukázané částky na přepážce České pošty (různé přeplatky, vyúčtování, dávky ap.). K odesílání poukázek typu B musíte mít smlouvu s Českou poštou. Samotný proces (zjednodušeně popsáno) probíhá tak, že zpracujete v Poštmistrovi seznam adresátů s částkami, vytvoříte datový soubor, zašifrujete a odešlete emailem na Českou poštu. Po poukázání částky na účet České pošty ta pak následně poukázky B vytiskne a doručí příjemcům do schránek.

Výhody, které s Poštmistrem pro zpracování poukázek B získáte

 • evidence odesílaných poukázek
 • kontrola zadaných poukázek (PSČ, možnost kontroly celkové částky)
 • možnost odečíst hromadně cenu poštovného z každé poukázky (v případě, že adresát hradí z poukázané částky poštovné)
 • možnost importu údajů z IS nebo různých souborů místo ručního zadávání peněžních poukázek (výhodné zejména při větším množství poukázek)
 • vytvoření souboru v předepsaném formátu pro Českou poštu
 • zašifrování souboru programem Crypta dle požadavku České pošty rovnou z programu Poštmistr (poznámka: program Crypta není součástí programu Poštmistr, je to samostatná aplikace, kterou poskytuje Česká pošta)
 • možnost tisku průvodky, detailní průvodky, příkazu k úhradě

Kontaktní informace

MA software s.r.o.

Nopova 3639/38
61500 Brno
IČ: 07424001

Podpora

Naše call centrum je Vám k dispozici
v pracovní dny od 8 do 16hod.

Tel.:
+420 775 475 765
E-mail:
postmistr@masoftware.cz

Partneři

Evrofin

Cígler software